Pešbus je v Bohinju potekal v sodelovanju Osnovne šole dr. Janeza Mencingerja, Občine Bohinj, Društva upokojencev Bohinjska Bistrica in Društva invalid Bohinj. Člani Društva upokojencev Bohinjska Bistrica in Društva invalid Bohinj so v tednu izvajanja akcije Pešbus otroke spremljali v šolo. Pot je vsak dan spremljalo vsaj 5 spremljevalcev, pridružili pa so se tudi nekateri starši. Skupaj se je Pešbusa udeležilo 32 otrok, 5 spremljevalcev in 5 staršev. Vsi posamezni udeleženci so skupaj v petih dneh prehodili skoraj 120 km. Pešbus se bo nadaljeval v mesecu septembru v okviru projekta Peš je IN, avto bo(HIN) – trajnostna mobilnost v Bohinju v sklopu Evropskega tedna mobilnosti.
»Akcija je bila zelo uspešna in odziv pozitiven. Zadovoljni smo nad številnim odzivom staršev in otrok, ki so se Pešbusa udeležili. Zahvaljujemo se vsem udeležencem in drugim, ki so pripomogli k uspešni izvedbi Pešbusa, predvsem staršem spremljevalcem, članom Društva upokojencev Bohinjska Bistrica in Društva invalid Bohinj, ki so vsakodnevno spremljali otroke v šolo, zahvala gre tudi Policijski postaji Bohinjska Bistrica za udeležbo pri izvajanju Pešbusa ob jutranjem prihodu v šolo,« je dejala Nataša Fujs iz Občine Bohinj.
Spodbujanje prihoda v šolo peš, s kolesom, skirojem ali podobno je velika prednost, predvsem z vidika vsakodnevne fizične aktivnosti, spodbujanja osebnega in socialnega razvoja otrok ter krepitve občutka odgovornosti in zavesti o lastnih zmožnostih. Otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma osvajajo prometne predpise in pravila vedenja ter postajajo suvereni udeleženci v prometu. Z zgodnjim razvijanjem zdravih navad, kot je pešačenje, vzgajamo ozaveščene posameznike z zdravim in okolju prijaznim življenjskim slogom. Če otroci v šolo pešačijo, se zmanjša število poti, opravljenih z avtomobilom, in posledično tudi količina škodljivih izpustov v okolje