V preteklem letu smo v okviru projekta Trajnostna mobilnost v šoli pozvali šole naj uvedejo vsaj eno aktivnost za spodbujanje bolj trajnostnih poti v šolo. Lahko je to bil dolgoročen ukrep ali pa samo aktivnost, ki je trajala en dan, teden ali mesec. Šole so lahko z ukrepi naslavljale šolarje in njihove družine ali zaposlene na šoli. Vse prijavljene šole se se potegovale za nagrado – službeno kolo, ki ga bodo zaposleni na šoli lahko uporabljali za službene sestanke in druge opravke.
Zmagovalna šola nagradne igre je podružnična šola Osnovne šole Slivnica pri Celju, Prevorje. Šolo danes obiskuje samo 20 učencev v dveh kombiniranih oddelkih od 1. do 5. razreda, čeprav jo je v obdobju med obema vojnama v enem šolskem letu obiskovalo tudi do 200 otrok.
Za učence iz oddaljenih vasi je organiziran prevoz s kombijem, ostali se vozijo s starši, ki pripeljejo svoje mlajše otroke v vrtec, ki je organiziran v sklopu šole. Gre za neobičajno šolo, ki se kot taka na področju mobilnostih navad učencev in učiteljev srečuje s povsem drugačnimi izzivi, ki pa jih je zaradi majhnega števila učencev včasih veliko hitreje rešiti, kot na večjih šolah. Na primer, zaradi porodniške ene od mam učencev je skoraj celo leto peš prihajalo in odhajalo iz šole kar 5 učencev, kar je ena četrtina šole.
Znotraj Evropskega tedna mobilnosti 2017 so na šoli organizirali dan za pešačenje. Učenci so v spremstvu starejših učencev odšli iz šole peš po znanih travniških in gozdnih poteh, se družili in spoznavali lepote lokalnega okolja. S tem so se navajali na samostojnost in odgovornost, hkrati pa prispevajo delček k čistemu in zdravemu okolju.
Kolo, ki ga je šola prejela, bodo uporabljali za manjše nabave hrane za kuhinjo ter demonstracijske vožnje pri podaljšanem bivanju, saj lahko učenci večkrat v šolo pripeljejo svoja kolesa in se na šolskem igrišču ob druženju učijo varnega kolesarjenja.